кондензаторот

Краток опис:

Кога температурата на две различни течност од цевка ѕид на топлински проток разменувач канали на двете страни, двете контра-тековната допир течност преку ѕидот на цевката. Топлина е на топлинска течност проток на ѕидот на цевката, а потоа и од ѕидот на ладна течност, со цел да се постигне висока температура гас кондензат во невкусни цел на ниски температури


 • ФОБ Цена: US $ 7900-47600 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10sets месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кога температурата на две различни течност од цевка ѕид на топлински проток разменувач канали на двете страни, двете контра-тековната допир течност преку ѕидот на цевката. Топлина е на топлинска течност проток на ѕидот на цевката, а потоа и од ѕидот на ладна течност, со цел да се постигне висока температура гас кондензат во невкусни цел на ниски температури

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !