Tenxhere me seri me efikasitet të lartë për miell peshku

Përshkrim i shkurtër:

Tenxherja nxehet me avull indirekt në vidën dhe xhaketën e rotorit për të gatuar/ngrohur paraprakisht lëndën e parë në 95 gradë C. Motorri i ingranazhit me shpejtësi të ndryshueshme sipas inverterit të frekuencës dhe presionit të ndryshueshëm të avullit kontrollon procesin e gatimit/nxehjes paraprake.Tenxherja rrotullohet shumë ngadalë për të shmangur ndarjen e peshkut në një "supë" përpara se ta shtypni.Lënda e parë duhet të ketë temperaturë 95 gradë C për presim të mirë.Sensitar Fish Cookor përmban një bosht dhe guaskë indirekte me ngrohje me avull.Avulli indirekt mund të retu...


 • Çmimi FOB:40000-100000 dollarë amerikanë / copë
 • Min.Sasia e porosisë:1 Copë/Copë
 • Aftësia e furnizimit:10 grupe në muaj
 • Porti:Qingdao
 • Kushtet e pagesës:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Prezantimi

   

  Tenxherja nxehet me avull indirekt në vidën dhe xhaketën e rotorit për të gatuar/ngrohur paraprakisht lëndën e parë në 95 gradë C. Motorri i ingranazhit me shpejtësi të ndryshueshme sipas inverterit të frekuencës dhe presionit të ndryshueshëm të avullit kontrollon procesin e gatimit/nxehjes paraprake.Tenxherja rrotullohet shumë ngadalë për të shmangur ndarjen e peshkut në një "supë" përpara se ta shtypni.Lënda e parë duhet të ketë temperaturë 95 gradë C për presim të mirë.

  Sensitar Fish Cookor përmban një bosht dhe guaskë indirekte me ngrohje me avull.Avulli indirekt mund të kthehet në bojler pa trajtim kimik dhe asnjë injektim i drejtpërdrejtë i avullit do të thotë më pak ngarkesë avullimi në të gjithë sistemin.

  Sensitar Fish Cookor është projektuar, fabrikuar dhe testuar sipas specifikimeve të Kodit ASME.

  Kuzhina e peshkut përbëhet nga një strehë statori me xhaketë të ngrohur me avull dhe një rotor me vidë me fluturime që janë montuar në të gjithë gjatësinë e rotorit.Rotori dhe fluturimet nxehen në mënyrë indirekte nga avulli.Xhaketa e avullit të statorit është e ndarë në seksione, duke mundësuar shpërndarje uniforme të avullit me anë të një kolektori avulli.Kondensata nga xhaketa shkarkohet përmes një kolektori kondensate.Strehimi është i pajisur me kapele të varura me kundërpesha për inspektim dhe pastrim efikas.Rotori është i pajisur me kuti mbushëse në të dy skajet.Rotori mbështetet në të dy skajet vetëm me anë të kushinetave të rulit.Avulli hyn dhe kondensata evakuohet përmes bashkimit rrotullues të montuar në boshtin fundor.

  鱼粉

  Specifikimet teknike

  tenxhere Kapaciteti Dimensionet (mm) Pesha
  lloji (t/h) Gjatësia Lartësia Gjerësia (ton metrikë)
  XFC0605 2,6-3,5 3350 1050 1200 4
  XFC0806 6.4-8.0 8250 1850 1850 12
  XFC0808 8.8-11.0 10200 1850 1850 14
  XFC1108 12.8-16.0 10900 2350 2200 20
  XFC1110 16.0-20.0 12800 2350 2200 23
  XFC1112 20.0-25.0 14850 2350 2200 27
  XFC1310 20.0-25.0 13050 2450 2200 32
  XFC1312 24.0-30.0 15050 2450 2200 36
  XFC1314 28,0-35,0 17050 2450 2200 40
  XFC1612 30.4-38.0 15150 3450 2400 40
  XFC1614 35.2-44.0 17150 3450 2400 47
  XFC1616 40,0-50,0 19150 3450 2400 55

  Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!